Урочище Гончарі-Кожум'яки (Воздвиженка)

Зміст

  1. Стислий опис
  2. Фото забудови
  3. Фото забудови - панорами
  4. Файли

1. Стислий опис

Гончарі-Кожум'яки (Гончари-Кожум'яки, Воздвиженка) — урочище в центрі Києва, мікрорайон з новою малоповерховою забудовою.

Гонч-Кож - Карта в Києві

Одна з найдавніших історичних місцевостей Подолу - урочищі Гончарі-Кожум'яки. Вважається, що саме тут були перші поселення містаКиєва. Пагорби захищали киян від поганої погоди,з них стікали струмочки, які служили джерелом води.

Урочище пов'язано зістаровинної легендою про Кирила Кожум'яку. Давним-давно страшний змій-людожер тероризував жителів цих місць. Наказав він одного разу привести йому на ласощі дочку князя. Той став шукати допомоги у своїх воєвод. І тільки богатир Кирило Кожум'яка прийшов на допомогу князю і врятував людей від страшного чудовиська.

Було в цьому районі розвинене гончарне ремесло, також тут виробляли вироби зі шкіри.Тепер діяльність цих місць відображена в назвах вулиць: Гончарна, Кожум'яцька, ще є Дігтярна і Воздвиженська. Воздвиженська вулиця взяла свою назву від Хресто-Воздвиженського храму, який на ній розташувався. Раніше тут розташовувався інший дерев'яний храм, але він згорів. Як і багато іншого після великої пожежі на Подолі в 1811 році. Згодом весь район почав перетворюватися на пустку.

З початку 2000-х років трест «Київміськбуд-1» імені М. П. Загороднього здійснює проект забудови місцевості три-, чотири- та п'ятиповерховими (зараз і 9-ти поверховими) будинками та садибами, переважно житлового призначення. На території мікрорайону передбачається функціонування офісного центру, готелю, тренажерного залу, власної комунальної служби.

Back to Top


2. Фото забудови

Знищення історичної місцевості - урощище Гончарі-Кожум'яки

Гонч-Кож фото-0

Воздвиж 1


ЖК "Воздвиженка"

Гонч-Кож - План-схема

Воздвиж с высоты 1

Воздвиж 2

Back to Top


ЖК Подол Градъ

ZhK-Podol-Grad-generalnyj-plan

ZhK-Podol-Grad-vid-na-strojku-s-onlajn-kamery

ZhK-Podol-Grad-trotuary

ZhK-Podol-Grad-proezd-po-vozdvizhenke

Back to Top


3. Фото забудови - панорами

Гонч-Кож - панорамы 1

Гонч-Кож - панорамы 2

Гонч-Кож - панорамы 3

Гонч-Кож - панорамы 4

Гонч-Кож - панорамы 5

Back to Top


4. Файли


Back to Top