- ❎ ПЕРЕДМОВА
- ❎ ОСНОВНА ЧАСТИНА
- UNESCO (ICOMOS) представництво в Україні - Вечерський, Сердюк, Дьомін ст-ст
- Діяльність ICOMOS в Україні
- Україна (Мінкульт) та UNESCO - Софія-Лавра (в UNESCO із 1990 р.), - фейковий звіт за 12-14 февр 2020 р
- Відсутність Плану управління Софією-Лаврою (в UNESCO із 1990 р.) - не відповідає вимогам до статусу пам. UNESCO
- Будівництво на території та в буф зонах Софії-Лаври - не відповідає вимогам до статусу пам. UNESCO
- "Чорнобиль та Хрещатик до UNESCO"
- ...
❎ ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. UNESCO (ICOMOS) представництво в Україні - Вечерський, Сердюк
Національний комітет "ІКОМОС Україна"
- Віце-президент Сердюк О.М., станом на 2021-02 - перебуває "під слідством"
Файли
- Сердюк 2021-01-17 в Одесі Ухвала суду ("НашіГроші")
- Сердюк 2021-01-27 Підозра на 5 млн грн
- Сердюк 2021-02-04 в СІЗО або застава 0,3 млн грн
- Загальні відомості
- Адреса в переліку національних комітетів
- Домашня сторінка, з 2008 р. не оновлюється
- Фрагмент сайту (Статут) та висновки
- Протокол рішень Укр. ІКОМОС, 2019 р.
- Звіт за 2016-2019 рр.
- Фрагмент Статуту - мета та завдання Комітету
-
Комітет світової спадщини ЮНЕСКО - Світова спадщина ЮНЕСКО
- Файли
-
Сайт - НЕ оновлюється із 2010 року, в частині: - Інформація про діяльність - НЕМАЄ
- Плани-звіти роботи - НЕМАЄ
- Плани-звіти фінансові - НЕМАЄ
1-1) Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць ІКОМОС
- Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС, англ. ICOMOS — англ. International Council on Monuments and Sites) — міжнародна неурядова громадська організація - асоціація професіоналів в сфері культурної спадщини, метою діяльності якої є збереження та її захист в усьому світі. Заснована 1965 року у Варшаві. Базує свою діяльність на принципах, закріплених 1964 року "Міжнародною хартією зі збереження та відродження пам'яток та історичних місць" ("Венеційська хартія").
- Ідея, покладена в основу ІКОМОС, сформульована "Афінською нарадою з питань відновлення історичних будівель" (1931), зорганізованою "Міжнародною музейною радою". "Афінська хартія" 1931 року ввела поняття "міжнаціональної спадщини".
- У 1964 році "Друга нарада архітекторів і спеціалістів з історичних будівель", відбулась у Венеції та узгодила 13 резолюцій. Перша резолюція створювала "Міжнародну хартію зі збереження та відновлення пам'яток та історичних місць" (відомішу як "Венеційська хартія"), друга, запропонована ЮНЕСКО, створила ІКОМОС для опікування питань цієї хартії.
- Нині ІКОМОС налічує 7.500 членів. Кожен член має бути компетентним у галузі збереження будівель і бути практиком у сфері архітектури, археології, інженерії, проектування, охорони культурної спадщини, археографії, історії.
- Штаб-квартира організації ІКОМОС міститься в Парижі.
Файли
1-2) Інформація про Український Комітет в довіднику ІКОМОС
- В такому вигляді інформація міститься в переліку національних комітетів ІКОМОС за 2019 р., ХХІ ст. - установа без сайту
1-3) Домашня сторінка Українського Комітету ІКОМОС
- Домашня интернет сторінка
(станом на 2019-12)
сторінка не оновлювалась із 2010 року:
1-4) Фрагмент тексту з сайту та висновки
- про невиконання положень статуту
- "Вищим керівним органом Українського національного комітету ІСОМОS є загальні збори, які скликаються президентом щороку. У період між загальними зборами керівництво діяльністю національного комітету здійснює бюро, до складу якого входять: президент, віце-президент, вчений секретар, виконавчий директор та інші обрані на загальних зборах члени ІСОМОS.
- Останні загальні збори Українського національного комітету ІСОМОS відбулися 4 лютого 2011 року."
1-5) Рішення про питання із пам'ятками
- приймаються, незважаючи на порушення положень статуту (щорічні збори), та відсутність в статуті розділу та положення про Експертну раду
Така активна діяльність базується на реалізації маніпуляцій із термінами - так званий "Висновок" Українського комітету ІКОМОС протиправно підміняє необхідний (згідно діючого законодавства) висновок Комітету світової спадщини ЮНЕСКО про перетворення в буферній зоні пам'яток світової спадщини.
фрагмент відповіді Секретаріату ЮНЕСКО на запит "Програма "Схеми":
- По правилам режима использования территорий зон памятников всемирного наследия, ЮНЕСКО необходимо информировать обо всех архитектурные преобразования, запланированные в буферной зоне. «Схемы» обратились в ЮНЕСКО с запросом — "или информировали Центр всемирного наследия о согласовании градостроительной советом строительства напротив Лавры" и добавили графические материалы ДПТ. Эту информацию в организации восприняли как новую.
- «Когда Секретариат получает информацию (…) из другого источника, кроме государства-участника, он будет, насколько это возможно, проверять источник и содержание информации, проконсультировавшись с заинтересованным государством-участником и пригласит ее комментарии. Согласно процедуре, мы сверим с украинской стороной, государством-участником, проект, приведенный в вашем письме», — отметила в ответе на запрос Моня Адживаноу из Отдела публичной информации ЮНЕСКО.
Приклад висновку ІКОМОС Україна:
1-6) Звіт за 2016-2019
Звіт за 2016-2019:
1-7) Фрагмент Статуту
- мета та завдання Комітету
1-8) Комітет світової спадщини ЮНЕСКО
- Комітет світової спадщини ЮНЕСКО є підрозділом Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, що вповноважений додавати пам'ятки до списку Світової спадщини UNESCO та вилучати їх. Відповідальний за імплементацію Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини, Комітет розпоряджається коштами Фонду всесвітньої спадщини, зокрема, надає їх країнам-учасникам Конвенції. Комітет складає 21 представник від суверенних держав, обрані на чотирирічний термін Генеральною Конференцією.
- Комітет проводить щорічні сесії з метою розгляду стану Світової спадщини, заходів щодо її захисту, долучення нових об'єктів тощо. Серед заходів, що спрямовані на порятунок об'єктів — занесення їх до списку Світової спадщини під загрозою знищення та субсидії на відновлювальні роботи. Відповідальність за збереження пам'яток несуть суверенні держави, на території яких вони розташовані. В випадку продовження дій, що руйнують цінність об'єктів, або їх фізичного зникнення відбувається вилучення зі списку Світової спадщини. Наявність таких об'єктів є не лише питанням престижу країни, але й її туристичної привабливості. Двічі Комітет світової спадщини вилучав об'єкти зі списку, як такі, що втрачені.
1-9) Світова спадщина ЮНЕСКО (англ. World Heritage)
— видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО.
1972 року, на XVII сесії в Парижі, ЮНЕСКО прийняла "Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини" (вступила в силу в 1975 році). До початку 1992 року Конвенцію ратифікували 123 країни-члени ООН (в тому числі СРСР в 1988 році). На середину 2014 року Конвенцію вже ратифікували 191 держава-учасниця. Тільки Ліхтенштейн, Науру, Сомалі, Південний Судан, Східний Тимор та Тувалу не є учасниками Конвенції. У 2017 році Ізраїль та США заявили про вихід з організації.
Статус об'єкта Світової спадщини дає такі переваги:
- Додаткові гарантії збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів.
- Підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються.
- Сприяє популяризації включених у Список об'єктів і розвитку альтернативних видів природокористування (у першу чергу, екологічного туризму).
- Забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, у першу чергу, з Фонду Світової спадщини.
- Сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних і культурних об'єктів.
Станом на 2017 рік у списку Світової спадщини знаходиться 1.073 об'єкти (зокрема 832 культурних, 206 природних і 35 змішаних) з 167 країн.
З об'єктів, розташованих по країнах, Італія є батьківщиною найбільшого числа об'єктів Світової спадщини з 53 об'єктами. За нею іде Китай (52), Іспанія (46), Франція (43), Німеччина (42), Індія (36) та Мексика (34). ЮНЕСКО надає кожному об'єкту Світової спадщини ідентифікаційний номер; але нові включення часто включають попередні об'єкти, доповнені в рамках розширення. У результаті, ідентифікаційні номери перевищують 1200, хоча об'єктів у списку є менше.
Це окремі архітектурні споруди і ансамблі — Акрополь, собори в Ам'єні і Шартрі, історичний центр Варшави (Польща), Львова (Україна), Московський Кремль і Красна площа (РФ) та інші міста — Бразиліа, Венеція разом із лаґуною та ін.; археологічні заповідники — Дельфи та ін.; національні парки — Морський парк Великого бар'єрного рифу, Єллоустонський (США) та інші. Держави, на території яких розташовані об'єкти Світової спадщини, беруть на себе зобов'язання щодо їхнього збереження.
1-10) Файли

- Статут Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС), 1978
- Про Комітет ІКОМОС Україна та його Статут 2008 р.
- Виконавчий директор - О.М. Сердюк, автобіографія 2018 р.
- Звіт за 2016-2019
-
Вело-пішохідний міст - Схвальний висновок ІКОМОС Україна, 2010
2. Діяльність ICOMOS в Україні
...
2-1) Протокол рішеннь Укр. ІКОМОС, 2019 р.
- приймаються, незважаючи на порушення положень статуту (щорічні збори), та відсутність в статуті розділу та положення про Експертну раду
- Така активна діяльність базується на реалізації маніпуляцій із термінами - так званий "Висновок" Українського комітету ІКОМОС протиправно підміняє необхідний (згідно діючого законодавства) висновок Комітету світової спадщини ЮНЕСКО про перетворення в буферній зоні пам'яток світової спадщини.
фрагмент відповіді Секретаріату ЮНЕСКО на запит Схем:
- По правилам режима использования территорий зон памятников всемирного наследия, ЮНЕСКО необходимо информировать обо всех архитектурные преобразования, запланированные в буферной зоне. «Схемы» обратились в ЮНЕСКО с запросом — "или информировали Центр всемирного наследия о согласовании градостроительной советом строительства напротив Лавры" и добавили графические материалы ДПТ. Эту информацию в организации восприняли как новую.
- «Когда Секретариат получает информацию (…) из другого источника, кроме государства-участника, он будет, насколько это возможно, проверять источник и содержание информации, проконсультировавшись с заинтересованным государством-участником и пригласит ее комментарии. Согласно процедуре, мы сверим с украинской стороной, государством-участником, проект, приведенный в вашем письме», — отметила в ответе на запрос Моня Адживаноу из Отдела публичной информации ЮНЕСКО.
Приклад висновку ІКОМОС Україна:
Фрагмент висновку:
2-2) Звіт за 2016-2019 рр.
2-3) Фрагмент Статуту Комітету
- Мета та Завдання комітету
3. Україна (Мінкульт) та UNESCO - Софія-Лавра (в UNESCO із 1990 р.), - фейковий звіт за 12-14 февр 2020 р
- Новина Мінкульту про "одобрямс"
- Фейковий звіт UNESCO про Софію-Лавру від 2020-02-17 (фрагмент)
- Текст звіту (файли)
3-1) Новина Мінкульту про "одобрямс"
3-2) Фейковий звіт UNESCO про Софію-Лавру від 2020-02-17
3-3) Звіт
Файли
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 332c (ALL)
-
Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 1) Text 105c - Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 2) ГП Киева 2020 През 30c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 3) София 1 През 47c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 4) София 2 План реставр 9c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 5) Соф-Лавра 1 През 27c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 6) Соф-Лавра 2-1 Прогр 32с
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 6) Соф-Лавра 2-2 План упр (draft) ч1 10c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 6) Соф-Лавра 2-3 План упр (draft) ч2 37c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 6) Соф-Лавра 2-4 Табл 19c
- Ukraine-Kyiv-RM mission WHC-ICOMOS-14FEB20 (fragm 7) Соф-Лавра - Фото 13c
4. Відсутність Плану управління Софією-Лаврою (в UNESCO із 1990 р.) - не відповідає вимогам до статусу пам. UNESCO
...
4-1) Вимоги до об'єкту UNESCO мати План управління
- Рук ЮНЕСКО (фрагмент) критериї
фрагмент:
4-2) Відсутність Плану управління Соф-Лаври в Україні
- Заходи. Фрагмент-1:
- Заходи. Фрагмент-2 - План Управління Софія-Лавра:
- Заходи. Фрагмент-3:
- Заходи. Фрагмент-4:
6.Мінкульт та КМДА - "Чорнобиль та Хрещатик до ЮНЕСКО"
- Мінкуль - УДІКС новини 2020-12-08 Чорноб до ЮНЕСКО:
- Чорнобиль:
- Мінкуль - УДІКС новини 2020-10-22 - Чорнобиль до ЮНЕСКО:
- КМДА - Новини Охор пам 2019-08-29 Китаївське городище та Хрещатик до ЮНЕСКО
- Хрещатик:
- КМДА - Новини Охор пам 2020-03-04 Хрещ до ЮНЕСКО
- Рук ЮНЕСКО (фрагмент) критериї
document-57-23 Рук по выполн Конвенц об охр всемирн наслед 2017 221c rus