вул. Сагайдачного Петра, 1-Б Садиба Казанського

Садиба Казанського із будівлею особняка

Зміст link-in

  1. Фото пам'ятки та її знищення
  2. Інформація про будівництво
  3. Сучасний стан
  4. Файли - Облікова картка пам'ятки

1. Фото пам'ятки та її знищення

Саг 1-Б фото 2

Саг 1-Б Садиба Казанського

Back to Top


2. Інформація про будівництво

Back to Top


3. Сучасний стан

Фото 2020, травень

Почт пл фото-1

У Києві під Новий 2011 рік нишком знесли пам'ятку архітектури – особняк 1909 року на Поштовій площі.

Зелену триповерхову будівлю на Сагайдачного, 1-б, обнесли парканом ще влітку 2010 року, але не стало її у ніч з 29 на 30 грудня.

На місті садиби із особняком має з'явитися багатоповерхова офісна будівля з підземним паркінгом.

Уперше Містобудівна рада розглядала проект адміністративної будівлі на вулиці Сагайдачного, 1-б, ще в березні 2007 року. "Вписати" у схил офіси запропонував архітектор Юрій Бородкін. Він пропоновува залишити особняк, затуливши його масивною офісною будівлею.

Замовник проекту будівництва - ТОВ "Сітко-Поділ-Київ".

Члени Містобудівної ради відправили проет на доопрацювання через те, що будівля має "не подільську архітектуру", закриває старе, знаходиться дуже близько до тунелю метрополітену. Тому від проектувальників вимагали  знизити поверховість і не затуляти пам'ятник архітектури.

Однак, наголошує видання, через три роки проект "загадковим чином" виріс до 11-ти поверхів з підземним паркінгом на 38 машиномісць.

Містобудівне обгрунтування для проекту написав Віктор Вечерський, заступник директора "Науково-дослідного інституту охорони пам'яток". Питання про те, щоб було видно триповерховий будиночок на Поштовій площі, який перебував у державному реєстрі пам'ятників з 1994 року, вже не порушувалося (!).

13 липня 2010 року Українське товариство охорони пам'яток надало позитивний висновок, щодо виключення будинку із реєстру пам'яток.

Ділянка, де знаходився зруйнований нині будинок, раніше належала відомому київському архітектору Миколі Казанському. На межі XIX-ХХ століть він керував будівельною справою в Києві, брав участь у зведенні Міського (Оперного) театру.

Back to Top


3. Файли pdf

Фрагмент

САГАЙДАЧНОГО 01-Б  ОК (Казанського -знесено)-2 с1

САГАЙДАЧНОГО 01-Б  ОК (Казанського -знесено)-2 с2

САГАЙДАЧНОГО 01-Б  ОК (Казанського -знесено)-2 с3


Back to Top