Cадиба - Н.Вал, 23

НВал 23 - фото монтаж

Зміст link-in

  1. Карта-схема місцезнаходження будівлі в структурі міста Києва
  2. Статус території - Історичний ареал Києва - Карта-схема
  3. Статус будівлі - Цінна історична забудова (фрагмент документації - межі пам'ятки "Ландшафт Києва" від 2019 р.)
  4. Статус памятки - Садиба (комплекс)
  5. Стислі історичні відомості про пам'ятку, як частини комплексу-садиби

  6. Пам'яткохоронний статус будівлі

  7. Фото пам'ятки та її нищення
  8. Звернення до КМДА про захист пам'ятки

  9. (Не) реагування КМДА на руйнування пам'ятки
  10. Повноваження та обов'язки КМДА по захисту пам'яток
  11. Відповідальність влади за нищення пам'яток

  12. Ухвала суду від 2021-05-11
  13. Фото станом на 2021-08-10

лого - Череп Back to Top


1. Карта-схема місцезнаходження будівлі в структурі міста Києва

BtH Back to Home


2. Статус території - Історичний ареал Києва - Карта-схема PaC

  • Опорнй план в складі діючого Генплану-2020 (у т.ч. Межі Історичного ареалу)

лого - Череп Back to Top


3. Статус будівлі - Цінна історична забудова


  • Експлікація (фрагмент)

лого - Череп Back to Top


BtH Back to Home


4. Статус памятки - Садиба (комплекс)

лого - Череп Back to Top


  • Топоплан 1925 р.

BtH Back to Home


5. Стислі історичні відомості про пам'ятку, як частини комплексу-садиби

До 1874 всі будівлі були дерев'яними. У 1874 за проектами архітекторів В. Прохорова і М. Беркутова (перша ділянка) та В. Прохорова (друга ділянка) зведено два двоповерхові цегляні будинки, розташовані поряд на червоній лінії забудови вулиці. Первісно на першому поверсі були крамниці, на другому – житло. 1898 обидві споруди надбудовано на один поверх за проектом арх. С. Рикачова.

Будинок ліворуч – триповерховий, прямокутний у плані, з проїздом на подвір'я. Композиція фасаду асиметрична. Віконні прорізи другого поверху обрамлено лиштвами та акцентовано лінійними слабопрофільованими сандриками. Третій поверх завершений фризом зубчастого мережива, викладеного цеглою і пофарбованого у білий колір. Перший поверх та отвір проїзду оброблено рустом. Дворовий фасад зашитий дерев'яними верандами. Будинок праворуч – триповерховий, Т-подібний у плані, з дворовим ризалітом, в якому розміщено чорний вхід. Композиція фасаду відзначається ритмом прямокутних вікон, оздоблених лиштвами. Міжповерхове членування підкреслено поребриком і профільованою тягою. Обидва будинки оформлені у цегляному стилі з елементами неоренесансу. За даними 1908 внутрішній двір був забудований господарсько-складськими спорудами. Існуюча внутрішня забудова садиби складається з декількох дво-, три- і чотириповерхових цегляних будинків, зведених 1910–16.

Садиба належить до нечисленної групи міських купецьких садиб 19 – поч. 20 ст., збережених дотепер майже у первісному вигляді.


  • Звід памяток України (фрагмент)

BtH Back to Home


6. Пам'яткохоронний статус будівлі

Зміст link-in

  1. Чи обов’язковий статус пам’ятки для збереження історичних будівель
  2. Чому влада відмовляє будинку на Вал Нижній, 23 у пам'яткоохоронному захисному статусі

лого - Череп Back to Top


6-1) Чи обов’язковий статус пам’ятки для збереження історичних будівель

Cтатус пам’ятки не обов’язковий, а заклики всі історичні будівлі в Києві зробити пам’ятками неконструктивні, на реалізацію цього потрібні роки, якщо не десятиліття, за цей час велику кількість історичних будівель просто знесуть, а в результаті отримаємо лише знецінення статусу пам’яток.

Для збереження історичних будинків, що є частиною душі Києва, але самі по собі не є достатньо видатними для пам’ятки, є окремий статус – цінна історична забудова. Але це врегульовано лише на рівні нормативів і законом не закріплено, але навіть за таких умов можна та потрібно захищати історичні будівлі.



Відповідно до п. 13.2.4, в зонах охорони пам’яток та в історичних ареалах заборонено знесення цінної історичної забудови, а її реконструкція дозволяється лише у виключних випадках і за умови дотримання ряду вимог. Сама цінна історична забудова визначається і зазначається в історико-архітектурному опорному плані.

лого - Череп Back to Top


6-2) Чому влада відмовляє будинку на Вал Нижній, 23 у пам'яткоохоронному захисному статусі

Після протестів у 2014 році проти ІАОП часів Черновецького-Попова, у розроблений в 2015 році новий ІАОП було додано (згідно вимог ДБН Іст-арх опорн план, 2012 ), крім іншого, саме цінну історичну забудову.

Будинок на Вал Нижній, 23 (як і багато інших) саме таким там і був.

Але одна справа, це передвиборчий піар Кличка і Солідарності з грою на публіку і обіцянками виборцям, а затвердження нехай не ідеального, але дуже невигідного забудовникам ІАОП вже обраним міським головою Кличком і більшістю в Київраді – це вже зовсім інша справа.

Пам’ятаєте, скільки вже в цю каденцію Кличка було обіцянок заборонити висотне будівництво у центрі? Рік назад в 2019 Кличко навіть проект рішення про мораторій подавав. Але все це було профанацією і черговим передвиборчим піаром, адже подібні мораторії прямо суперечать законодавству України.

Але ще у 2016 році Кличко і більшість могли ЗАКОННО заблокувати всю цю будівельну анархію в історичному центрі (і не лише в ньому) і зберегти кипу історичних будівель, на кшталт знесеної в четвер: їм для цього було достатньо затвердити проект змін до чинного Генплану, який включав би в себе лише той самий, розроблений у 2015 році під тиском громадськості, ІАОП із цінною історичною забудовою.

І з моменту такого затвердження, всі висотні обмеження і захист цінної історичної забудови ставали б обов’язковими для забудовників, бо Генплан обов’язковий для виконання. А нема затвердженого ІАОП – нема ані цінної історичної забудови, ані обмежень по висоті.

Але цей ІАОП, який містив і цінну історичну забудову, і дисгармонійні будівлі, і досить жорсткі обмеження висоти забудови в історичних ареалах, був "злитий".

Його не просто не затвердили – його викинули, а замість нього у 2019 році дістали фактично той самий ІАОП часів Черновецького-Попова, проти затвердження якого кияни протестували восени 2014 року.

І в ньому замість цінної історичної забудови лише скарги на погані закони, і замість обмежень висоти – теж скарги, що законі погані. Тобто, в інтересах забудовників зробили чергову профанацію – під виглядом ІАОП розробили документ, який нічого не обмежує і нічого не забороняє.

А Кличко просто знову обіцяє врятувати історичну спадщину, як вже обіцяв на виборах у 2014 і у 2015 роках.

лого - Череп Back to Top


BtH Back to Home


7. Фото пам'ятки та її нищення

  • До нищення

лого - Череп Back to Top


  • Станом на 2020-09

НВал 23 фото 2020 1

BtH Back to Home


8. Звернення до КМДА про захист пам'ятки

BtH Back to Home


9. (Не) реагування КМДА на руйнування пам'ятки

  • лист за № 3516 від 2020-09-28

BtH Back to Home


10. Повноваження та обов'язки КМДА по захисту пам'яток

Зміст link-in

  1. Повноваження - ЗУ Про охорону пам'яток
  2. Повноваження - Положення про Департамент охорони пам'яток КМДА
  3. Обов'язки - ЗУ Про охорону пам'яток

лого - Череп Back to Top


лого - Череп Back to Top


10-1) Повноваження - ЗУ Про охорону пам'яток

Файли


  • ЗУ Про охорону пам'яток (фрагмент)

лого - Череп Back to Top


10-2) Повноваження - Положення про Департамент охорони пам'яток КМДА

Файли pdf



Типове полож про адміністрац (фрагм)

лого - Череп Back to Top






лого - Череп Back to Top


10-3) Обов'язок органу охорони пам'яток, ЗУ Про охор пам (ст. 30)

лого - Череп Back to Top


BtH Back to Home


11. Відповідальність влади за нищення пам'яток

logo - MomentoMori 1

Зміст link-in

  1. Юридична відповідальність державних службовців
  2. Обставини, що обтяжують відповідальність держ службовця, ЗУ Про держ службу (ст. 67)
  3. Кримінальна відповідальність за службові злочини (КК України, Розділ XVII ст.ст. 364-370)

лого - Череп Back to Top


BtH Back to Home


11-1) Юридична відповідальність державних службовців

Юридична відповідальність державних службовців - це врегульовані нормами права відносини між державою, в особі її компетентних органів і посадових осіб, та державними службовцями, що виникають на підставі вчинених ними службових правопорушень і дістають вияв у застосуванні до винних осіб заходів державного примусу, а також характеризуються засудженням правопорушника та протиправного діяння з боку держави та суспільства з метою запобігання та недопущення в майбутньому інших правопорушень.

За порушення правових норм державні службовці несуть 1) дисциплінарну, 2) цивільно-правову, 3) адміністративну та 4) кримінальну відповідальність.

Невиконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв або заподіяло значної матеріальної чи моральної шкоди громадянину, державі, підприємству, установі, організації чи об'єднанню громадян, є підставою для відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою із збереженням заробітної плати. Рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою приймається керівником державного органу, в якому працює цей службовець. Тривалість відсторонення від виконання повноважень за посадою не повинна перевищувати часу службового розслідування. Службове розслідування проводиться терміном до 2 місяців у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Якщо правомірність рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою не підтверджується результатами службового розслідування, це рішення скасовується.

лого - Череп Back to Top


11-1) 1. Дисциплінарна відповідальність

Дисциплінарна відповідальність настає при порушенні державним службовцем обов'язків додержання дисципліни праці, правил внутрішнього розпорядку органу державної влади, за невиконання або недостатнє виконання службових обов'язків.

Дисциплінарна відповідальність державних службовців передбачена КЗпП, Законом "Про державну службу", статутами про дисципліну або спеціальними положеннями, чинними у ряді галузей адміністрування і в деяких сферах державної діяльності.

Дисциплінарна відповідальність дістає вияв у застосуванні дисциплінарної санкції - стягнення. Особливість дисциплінарної відповідальності державних службовців полягає у тому, що, крім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством про працю України, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу: 1) - попередження про неповну службову відповідність; 2) - затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вишу посаду.

Законодавчими актами можуть бути передбачені інші види дисциплінарних стягнень для державних службовців окремих галузей і сфер публічного адміністрування.

Розрізняють три види дисциплінарної відповідальності: 1) загальну, 2) спеціальну та 3) для керівних і виборних працівників.

Загальна дисциплінарна відповідальність передбачає дисциплінарні стягнення, які за своїм змістом можна поділити таким чином: 1) заходи морально-правового характеру - догана, попередження про неповну службову відповідність; 2) заходи матеріально-правового характеру - затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або призначенні на вишу посаду, зменшення розміру чи зняття премій, надбавок за високі досягнення у праці й виконання особливо важливої роботи, інших надбавок і доплат, установлених чинним законодавством; 3) припинення державної служби.

лого - Череп Back to Top


11-1) 2. Цивільно-правова відповідальність

Цивільно-правова відповідальність - це передбачені законодавством засоби примусового впливу на порушника цивільних прав і обов'язків шляхом застосування до нього цивільно-правових санкцій, які тягнуть невигідні майнові наслідки, що дістають вияв у позбавленні його певних прав або покладенні на нього додаткових обов'язків.

Правовою базою цивільної відповідальності державних службовців є КЗпП, положення про матеріальну відповідальність.

Відповідальність за шкоду, завдану діями посадової особи в галузі виконавчо-розпорядчої діяльності, полягає в обов'язковому відшкодуванні збитків, спричинених неправомірними службовими діями (бездіяльністю) посадових осіб у галузі публічного адміністрування, органом державної влади від імені, за дорученням якого посадова особа вчиняє службові дії в межах своєї компетенції.

Важливим є те, що відповідальність за шкоду, завдану посадовою особою, повинен нести орган державної влади, якщо такі юридично значущі дії пов'язані зі службовою діяльністю його посадової особи в рамках наданої йому компетенції. Коли шкода завдана посадовою особою внаслідок дій, які не пов'язані з виконанням службових обов'язків, навіть в робочий час, вона відшкодовується безпосередньо винною особою. Орган державної влади, який відшкодував збитки потерпілій особі, має право звернутися до суду з регресним позовом до службової особи, яка є винною в заподіяній шкоді.

Цивільно-правова відповідальність може застосовуватися незалежно від притягнення службовця до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності за те саме порушення.

лого - Череп Back to Top


11-1) 3. Адміністративна відповідальність

Адміністративна відповідальність настає при порушенні відповідних правил і норм. Суть адміністративної відповідальності полягає у тому, що вона застосовується органами і посадовими особами, з якими особа, що вчинила правопорушення, не перебуває у службових відносинах.

Основним джерелом норм, які встановлюють адміністративну відповідальність державних службовців, є КпАП та антикорупційне законодавство.

Суб'єктами адміністративної відповідальності є не всі державні службовці, а лише посадові особи. В адміністративно-правовій науці вони розглядаються як суб'єкти і підлягають адміністративній відповідальності тільки за правопорушення, пов'язані з недотриманням правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків. Зокрема, посадові особи несуть адміністративну відповідальність за адміністративні порушення: в галузі охорони праці і здоров'я населення; що посягають на власність; у галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії і культури; у промисловості, будівництві і в галузі використання електричної і теплової енергії; сільському господарстві; за вчинення корупційних діянь та інших правопорушень. Відповідне законодавство містить основні положення, які визначають підстави притягнення винних до відповідальності за вчинення корупційних діянь, із акцентом на те, що є корупційним діянням, хто може бути таким суб'єктом (перелік істотно розширено порівняно із раніше чинним законодавством), подано систему суб'єктів протидії корупції та процесуальні аспекти притягнення винних до відповідальності, заходи адміністративно-правового реагування на вчинення такого роду протиправних діянь.

Згідно із КпАП до державних службовців, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються два види стягнення: 1) попередження; 2) штраф.

Проблема юридичної відповідальності державних службовців тісно пов'язана з проблемою протидії корупції.

Основні принципи запобігання та протидії корупції: верховенства права; законності; комплексного здійснення правових, політичних, соціально-економічних, інформаційних та інших заходів; пріоритетності запобіжних заходів; невідворотності відповідальності за вчинення корупційних правопорушень; відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування; участі громадськості у заходах щодо запобігання і протидії корупції, державного захисту осіб, які надають допомогу у провадженні таких заходів; забезпечення відновлення порушених прав і законних інтересів, відшкодування збитків, шкоди, завданої корупційним правопорушенням.

Істотно розширено засади участі громадськості у запобіганні та протидії корупції (участь громадськості в заходах запобігання та протидії корупції, інформування громадськості про відповідні заходи, державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.

За вчинення корупційних діянь передбачена кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність, а також передбачено усунення наслідків корупційних правопорушень. Окрім того, положеннями Закону передбачені контроль і нагляд за виконанням законів у сфері запобігання та протидії корупції.

лого - Череп Back to Top


11-1) 4. Кримінальна відповідальність

Кримінальна відповідальність державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, інших службових осіб настає за настає за так звані службові злочини (ст.ст. 165-171 Кримінального Кодексу України), вчинення суспільно небезпечних, винних діянь, які дістали вияв у зловживанні владою або службовим становищем, невиконанні або неналежному виконанні службових обов'язків, тобто за злочини у сфері службової діяльності.

Кримінальна відповідальність службових осіб настає за так звані службові злочини (ст.ст. 165-171 Кримінального Кодексу України), які за характером та проявом порушень поділяються на три види:

Такі злочини можна поділити на 3 види:

а) порушення повноважень: невиконання (неналежне виконання) повноважень (недбалість, бездіяльність);
б) перевищення повноважень: вчинення службовою особою акту, на який вона не мала законної влади, вихід за межі такої або недотримання відомих форм, процедур (одноосібне вирішення справи, яка повинна вирішуватися колегіально, або вчинення дій, які ніхто не має права здійснювати чи дозволяти, тощо);
в) вчинення акту, що входить до повноважень, але з метою, яку не передбачає закон (зловживання владою або службовим становищем, хабарництво, службове підроблення).

Притягнення до кримінальної відповідальності державних службовців здійснюється на підставі Кримінального кодексу України (Розділ ХVІІ Службові злочини, ст ст 364-370).

лого - Череп Back to Top


11-2) Обставини, що обтяжують відповідальність держ службовця

лого - Чипполино

  • ЗУ Про держ службу - п. 4,  ст. 67:

ЗУ Про держ служ ст. 67

лого - Череп Back to Top


11-3) Кримінальна відповідальність за службові злочини, КК України, Розділ XVII ст.ст. 364-370

лого - Відповідальність

Файли pdf

BtH Back to Home


  • Особливості притягнення за Службові злочини, в частині "Службова недбалість"

ст - Служб крим правопоруш (2) Недбалість

BtH Back to Home


12. Ухвала суду від 2021-05-11

Файли pdf

BtH Back to Home


13. Фото станом на 10 серпня 2021 року

фото 2021-09-21 4 пан

лого - Череп Back to Top


для порівняння:


BtH Back to Home