вул. Велика Житомирська, 34-А

ВЖит 34-А фото до-1

Зміст

  1. Текст
  2. Фотофіксація
  3. Проект
  4. Садиба
  5. Сучасний вигляд, 2022 рік

1. Текст статті

Закинутий маєток на Пейзажці планують відбудувати до кінця року. Тут має розміститися посольство Японії

Біля оновленого будинку планують зробити сквер — і облаштувати наземний перехід до сусідньої Стрітенської вулиці.

Цього місяця у Києві розпочалася реконструкція напівзруйнованого дореволюційного маєтку, чиї фасади виходять на Пейзажну алею і Велику Житомирську вулицю.
Проєкт передбачає збереження цих фасадів — і прибудову до них «нового об’єму в сучасному стилі». Очікується, що в цьому будинку працюватиме посольство Японії, а розбитий біля нього сквер стане затишним місцем для прогулянок та відпочинку.

Про деталі цього проєкту «Хмарочосу» розповіли його учасники — архітектори Станіслав Дьомін і Олександр Макаренко, який вестиме авторський нагляд за будівництвом.

Олександр Макаренко: «Збережемо все, що ще можна зберегти»

На щастя, замовник проєкту, девелоперська компанія «Будстандарт», ставиться до нього максимально коректно.

Передусім це стосується висотності нової будівлі. З жодної оглядової локації вона не порушуватиме історичної панорами міста. Її найвища точка залишається тією ж самою — 17,8 метрів.
Крім того, буде урівняна висотність обох її частин: і старої, і нової.

Наш проєкт погоджували всі українські та міжнародні установи, що опікуються збереженням та охороною пам’яток: ЮНЕСКО, Мінкульт, УТОПІК, заповідник «Софія Київська» — і на це ми витратили чимало зусиль і часу.

Попри те, що зруйнований маєток не був пам’яткою архітектури, ми частково його відновимо — і намагатимемось зберегти всі його елементи, які ще можна зберегти. На жаль, це не стосується інтер’єрів будинку, вже давно вщент зруйнованих. Натомість будуть відреставровані його фасади — центральний і боковий.

Поєднуючи старий будинок з прибудовою, ми цілком керувалися положеннями Венеційської хартії: нова частина має бути виконана із сучасних матеріалів; вона не повинна імітувати оригінальну будівлю, а, навпаки, контрастно підкреслювати її історичність. Втім, зсередини обидві будівлі будуть єдиним цілим.

Парковка для співробітників посольства запланована позаду будинку і, за задумом, ніби «занурюватиме» під нього.

Основні роботи з будівництва плануємо завершити за цей рік.

Станіслав Дьомін: «Сквер чудово доповнить пішохідний маршрут через Пейзажку»

Звісно, що частина території посольства буде огороджена парканом. Але, по-перше, за проєктом він буде схований у зелені, а по-друге — «забиратиме» для посольства зовсім небагато простору, не перешкоджаючи пішохідному маршруту через Пейзажну алею до Львівської площі.

Натомість вся велика ділянка перед посольством має відійти під сквер. Тут також проходитиме під’їздна дорога для автівок посольства і пожежників, проте вона не заважатиме пішохідним прогулянкам.
Цей сквер стане ще однією чудовою локацією вздовж пішохідних маршрутів по історичних місцях Києва — і прекрасним місцем відпочинку для містян. Ми також хочемо домовитись із КМДА про облаштування тут пішохідного переходу до вулиці Стрітенської, щоб людям не доводилося йти до наземок на Львівську площу.

На жаль, київські транспортники поки що ставляться прохолодно до цієї ідеї — вважаючи, що це значно сповільнить автомобільний рух.

Back to Top


2. Фотофіксація існуючого стану

ВЖит 34-А - фото

Back to Top


3. Проект 2019-2020 рр.

ВЖит 34-А - Фас 1

ВЖит 34-А - Фас 2

ВЖит 34-А - Фас 3

Back to Top


№ 19. Міська садиба, кін. 19 ст. – поч. 20 ст. Велика Житомирська вул., 34, 34-А

Сад №19 стр 1

Сад №19 стр 2

Сад №19 стр 3

Сад №19 стр 4

Сад №19 стр 5

Сад №19 стр 6

Сад №19 стр 7

Сад №19 стр 8

Back to Top


6. Сучасний вигляд, 2022 рік

ВЖит 34-А фото-2

Back to Top


ВЖит 34-А фото-1

Back to Top


Back to Top